Menu 
 
 Ankety
 
  Novinky
 
  Knihy
 
 Fotogalerie
 
 Filmy
 
 J.K.Rowling
 
 Rozhovory
 
  Životopisy
 
 Moje ikonka
 
 Velká síň
 
 Info o HP 7
 
  Letax
 
 
Reklama
 
Veritaserum.com - Everything Harry Potter
Visit MuggleNet.com!
The Leaky Cauldron: Harry Potter book 7, film 5 news, images, interviews, merchandise and more
 
 
Sesterská stránka
(pokrevně spojená)
 
Marcel Legerský- spousta zajímavých informací pro všechny věkové kategorie z mnoha oblastí (např.:fantasy, zvířata, novinky, atd.)

Tato statistika byla zavedena 28.5.2006
 
INFORMACE O SEDMÉM DÍLE HP (aktualizováno)

9.8.2006- Další fakta ohledně sedmé knihy

A máme tady další nové informace od samotné J.K.Rowlingové ohledně konečného sedmého dílu HP. V knize by se měli objevit pokud se Joanne nerozhodne jinak.


- Znovu se objeví Viktor Krum
- Zjistíme co se dělo v Dudleyho hlavě při útoku mozkomora
- Dozvíme se víc o Harryho prarodičích
- Zjistíme na které straně je Snape doopravdy
- Znovu se setkáme s Dolores Umbridgeovou
- Joanne řekla, že má ráda Ritu Holoubkovou a tak ještě dostane nějakou úlohu
- V knize se stane něco, co bude souviset s Harryho barvou očí, které mká po Lily, Jo řekla, že to bude velmi důležité
- S Moudrým kloboukem se něco stane, něco důležitějšího než bylo v předchozích knihách
 
Zdroj: potterweb.cz

9.8.2006- JKR o sedmé knize a smrti v šestce

Budou nějaká překvapení okolo sedmé knihy?
Překvapení okolo sedmé knihy. (zamyslí se) Něco o čem cítím, že bych to s vámi měla sdílet? Právě teď mi jde psaní opravdu od ruky. (usmívá se) Je tam toho tolik, co bych vám mohla říct. Ale je na mě vyvíjen obrovský tlak, a protože je to poslední kniha, tak se cítím osvobozená.
Právě teď se můžu rozhodnout, jak bude příběh pokračovat - je to legrace. Je to zábavné takovým zvláštním způsobem, který tu předtím nebyl, protože si stejně nakonec můžu udělat své vlastní rozhodnutí. Myslím, že sedmou knihu budou někteří nenávidět a někteří milovat, ale tak by to mělo být.


 

Co vám bude na sérii Harryho Pottera nejvíc chybět?
Všechno. Miluju psaní téhle série a bude mi to všechno ohromně chybět. Ale vždycky jsem plánovala sedm knih a plánovala jsem jeden konkrétní konec. A když tím vším projdu a udělám to, co jsem chtěla udělat, když jsem poprvé začala psát tento příběh, budu pyšná. Pravděpodobně si projdu tímto smutným obdobím a potom budu muset zkusit něco jiného.


 

Můžete nám říct něco o zabíjení postav?
Ne vždy si užívám zabíjení svých postav. A ani mě netěilo zabít tu postavu, co umřela na konci šesté knihy. Budu diskrétní, kdyby tady někdo z vás ještě neměl tu knihu dočtenou. Opravdu jsem z toho neměla radost, ale plánovala jsem to už několik let. Když jsem tu část psala, byla jsem smutná.


 

Proč musel Brumbál zemřít?
Minulý rok jsem dělala jeden rozhovor a tam se mě ptali přesně na tu samou otázku. V žánru, který píšu, obvykle zjistíte, že to hrdina nakonec musí vzládnout sám. Přišla chvíle, kdy už ho Brumbál nemohl podporovat A aby se Harry stal opravdovým hrdinou, musí začít jednat sám. V tomto druhu epických ság, musí prostě hrdina nakonec bojovat sám. Ale vlastně není úplně sám, pořád má ještě své dva věrné kamarády.

Bude sedmá kniha jiná než ostatní?
Bude mít jiný rozsah. Základní zápletka bude taková, jak jsem ji od začátku plánovala. Ale několik postav, u kterých jsem původně očekávala, že přežijou, zemřely a jedna postava dostala milost. Takže předpokládám, že je tam pár docela významných změn.


 

Jak se cítíte, když už je teď série u konce?
Na jednu stranu se cítím smutně.  Harry byl ohromnou částí mého života, takže to bude docela neklidná fáze... budu cítit, že jsem něco ztratila. Ale také se budu cítit osvobozená, protože na člověka je vyvíjen tlak, když píše něco tak populárního. Ale přesto je to báječné. Myslím, že budu pociťovit i určitou volnost, že jsem unikla od té zvláštní části mého života, kdy jsem psala Harryho.


 

A co bude pak?
Mám napůl rozepsanou kratší knihu pro děti, takže myslím, že ta by mohla být další na řadě.
 
Zdroj: potterweb.cz
Vzkazy