Tyto stránky byly naposledy aktualizovány 17.6.2011 (přidána novinka)****************************** 14.7.2011 bude mít v českých kinech premiéru poslední díl ságy Harry Potter a relikvie smrti - část II. ****************************** 31.1.2008 v České republice vyšla závěrečná kniha ságy o Harrym Potterovi pod názvem Harry Potter a relikvie smrti. Má 632 stran a doporučená cena je 549 Kč. ************************************************** V českých obchodech si můžete zakoupit DVD s filmem Harry Potter a relikvie smrti - část I.. Balík obsahuje dvě DVD, jedno s filmem a druhé s bonusy. **************************************************
Menu 
 
 Ankety
 
  Novinky
 
  Knihy
 
 Fotogalerie
 
 Filmy
 
 J.K.Rowling
 
 Rozhovory
 
  Životopisy
 
 Recepty
 
 Moje ikonka
 
 Velká síň
 
 Info o HP 7
 
  Letax
 
 Download
 
  Zábava
 
 
 
 
Sesterská stránka
(pokrevně spojená)
 
Marcel Legerský- spousta zajímavých informací pro všechny věkové kategorie z mnoha oblastí (např.:fantasy, zvířata, novinky, atd.)

Tato statistika byla zavedena 28.5.2006
 

 

 

 

 

 

 

Novinky ze světa H.P.
 
17.6.2011- Je tu zřejmě poslední trailer na film Harry Potter a relikvie smrti - část 2!!! Zatímco dvd k první části filmu Harry Potter a relikvie smrti se už úspěšně prodává, na start druhé části v kinech si musíme ještě necelý měsíc počkat. Právě 14. července 2011 bude mít totiž Harry Potter a relikvie smrti - část 2 premiéru v českých kinech. Poprvé bude promítán i ve 3D formátu. Na upoutávky k tomuto zřejmě nejočekávanějšímu filmu roku 2011 naleznete na hlavní straně těchto stránek.Velká síň čeká na vaše ohlasy.
_________________________________________________________________________________
23.9.2010- Trailer na HP7:část 1 je na světě!!! Dnes se na internetu objevil dechberoucí 2.trailer k filmu Harry Potter a relikvie smrti. Tentokrát pouze k první části, která bude mít v českých kinech premiéru 18.listopadu 2010. Trailer si můžete užít na hlavní straně těchto stránek. Nezapomeňte se podělit o své názory zde ve Velké síni.
_________________________________________________________________________________
29.6.2010- První oficiální trailer k HP7 je tady!!! Po více než roce se tato stránka probouzí opět k životu, několik měsíců před premiérou první části posledního dílu Harryho Pottera. 18. listopadu 2010 totiž vtrhne do kin Harry Potter a relikvie smrti - část I. a 14. července 2011 završí celou filmovou ságu Harry Potter a relikvie smrti - část II. Obě části budeme moct vidět i ve formátu 3D. Dnes se k nám dostává 1. dvě a půl minuty dlouhý oficiální trailer na obě části,který můžete shlédnout s českými titulky na hlavní straně těchto stránek. Nezapomeňte se podělit o své názory zde ve Velké síni.
_________________________________________________________________________________
17.4.2009- Je tu nový trailer !!! Nejnovější trailer je také nejdelší. Užívat si ho můžeme plné 2 minuty a 28 sekund. Máme k dispozici spoustu nových dechberoucích scén. Trailer bez titulků si můžete vychutnat zde na hlavní straně, kde doporučuji těm, co mají dostatečně rychlý počítač, stisknout malé tlačítko HD pro vyšší kvalitu. S titulkami trailer naleznete např. na této stránce. A pozor ! Trailer je možno shlédnout i s českým dabingem (spíše vám to ale na zážitku může ubrat) na této stránce. Přeju pěknou podívanou ;).
_________________________________________________________________________________
10.4.2009- Pro změnu tu máme další trailer na HP6 !!! Tento trailer je už starší. Mohli jste ho vidět na jiných stránkách pod názvem Japonský trailer. Protože byl ale ve špatné kvalitě a ještě k tomu rušen japonským komentátorem a titulky, nevložil jsem ho na tyto stránky. Nyní je tu ten samý trailer, sice stále v ne příliš dobré kvalitě, ale už byl odstraněn hlas komentátora a japonské titulky, tak si myslím, že bychom ho mohli započítat jako 5 trailer. Můžete se na něj mrknout na hlavní stránce. Jinak stále sleduji veškeré informace ze světa HP a pokud se objeví nějaká důležitější, napíšu ji sem.
_________________________________________________________________________________
7.3.2009- Máme tu další trailer !!! Nejen na těchto stránkách můžete vidět v pořadí už čtvrtý trailer na šestý film o Harry Potterovi. Ačkoliv hodně záběrů už je docela známých, najdou se v něm i ty, které jsme ještě neměli možnost spatřit. Trailer bez titulků si můžete vychutnat zde na hlavní straně, kde doporučuji těm, co mají dostatečně rychlý počítač, stisknout malé tlačítko HD pro vyšší kvalitu. S titulkami trailer naleznete např. na této stránce.
_________________________________________________________________________________
4.12.2008- Jsou tu Bajky barda Beedleho !!! Dnes po půlnoci se na světě včetně České republiky začala prodávat nová kniha J. K. Rowling, The Tales of Beedle the Bard (v českém překladu Bajky barda Beedleho). Jedná se o pět krátkých kouzelnických pohádek. Doporučená cena je 249 Kč, kniha má 128 stran, které zahrnují i ilustrace J. K. Rowling. Spisovatelka věnuje výnos z knihy své charitativní organizaci The Children's High Level Group. Na charitu má jít nejen honorář Rowlingové, ale i čistý zisk knihkupců. Knihu v češtině opět vydává nakladatelství Albatros s překladem Pavla Medka. Více informací se můžete dozvědět například na této stránce.
_________________________________________________________________________________
15.11.2008- Je tu třetí trailer !!! Neuvěřitelné ! Neuběhly ani tři týdny od vydání druhého traileru a studio Warner Bros nám poskytlo už třetí trailer na šestý díl Harryho Pottera. A to nás čeká ještě více jak půl roku čekání. Přesto se reklama rozrůstá a všichni fanoušci se už nemohou dočkat. Tento trailer je opravdu dechberoucí. Nenechte si ho ujít. Zde ho naleznete i s českými titulky. Příjemnou podívanou !
_________________________________________________________________________________
27.10.2008- Další trailer spatřil světlo světa !!! Bez nějakého předchozího varování se z ničeho nic na internetu včera objevil další trailer k filmu Harry Potter a princ dvojí krve. Ukazuje určitě více scén, než ten předchozí, jako se očekávalo. Rozhodně stojí za shlédnutí. Můžete ho i s českými titulky shlédnout například na těchto stránkách.
_________________________________________________________________________________
15.8.2008- Šestý film o Harrym Potterovi bude až v létě !!! Místo plánovaného listopadu bude mít film Harry Potter a princ dvojí krve premiéru v USA až 17. července 2008. Na mugglenet.com jsem si přečetl zdůvodnění prezidenta společnosti tím, že pro uvedení filmu je výhodnější letní sezóna a také studio neustále pociťuje dopady stávky scénáristů, která byla minulou zimu. Ta ovlivnila přípravu scénářů pro další filmy, změnila podmínky konkurence v roce 2009 a nabídla nové příležitosti, kterých chce Warner Bros využít. Také bude menší mezera mezi šestkou a prvním dílem sedmičky, který bude v kinech až koncem roku 2010. Fanoušci to berou docela těžce, na internetu se i podepisují petice na vrácení data. Zatím to ale vypadá, že Warner Bros necouvne. Na oficiálních webových stránkách harrypotter.com už zmizela původní data premiér šestky ve světě a nahradil je trailer, který tam byl už před nimi. Premiéra v ČR zatím nebyla stanovena.
_________________________________________________________________________________
30.7.2008- Teaser trailer k filmu Harry Potter a princ dvojí krve konečně na internetu !!! Zatímco se poslední měsíce v HP světě nedělo nic převratného, dnes brzy ráno se na internetu konečně objevil dlouho očekávaný teaser k šestému filmu o Harrym Potterovi, který bude mít v českých kinech premiéru 27. listopadu 2008. Na teaser se i s českými titulky můžete podívat například na těchto stránkách.
_________________________________________________________________________________
13.3.2008- Poslední díl o Harrym Potterovi bude rozdělen do dvou částí!!! Je to oficiální! LA Times včera potvrdil, že poslední díl s názvem Harry Potter a relikvie smrti bude rozdělen do dvou částí. Režisérem obou částí bude stejně jako u pátého a šestého dílu David Yates. 1. část bude mít premiéru v listopadu 2010, tedy 2 roky po premiéře šestého filmu a 2. část bude mít premiéru v květnu 2011. Producent David Heyman řekl, že za rozdělením stojí tvůrčí důvody. ,,Relikvie nejsou jako ostatní knihy. Nemůžete odstranit důležité prvky. Můžete odstranit scény z páté knihy jako třeba Ronovo hraní famfrpálu nebo Hermionu a SPOŽÚS (Společnost pro podporu občanské a životní úrovně skřítků) a jiné vedlejší zápletky. Se sedmičkou ale nemůžete udělat nic." Heyman šel s tím nápadem za Jo Rowling a ta řekla, že je to skvělé. Tak tedy budeme mít 2 části, což určitě udělá naprosté většině fanoušků radost. Oficiální prohlášení učiní Warner Bros dnes v ShoWest.
_________________________________________________________________________________
5.3.2008- Joanne už znovu píše!!! Spisovatelka J.K.Rowling podle deníku The Telegraph se znovu pustila do psaní. Nová kniha bude opět určena dětem. Jak spisovatelka uvedla, psaní pro děti ji těší. Ačkoliv jí bylo po dopsání Harryho Pottera smutno a stále trochu je, nakonec to vypadá, že dodrží slovo a pokračovat ve psaní této ságy nebude. Tvrdí, že to tak bude dobré pro ni i pro její čtenáře, když začne pracovat na něčem jiném. Údajně se prý Jo vrátila i do Edinburghských kaváren, kde začínala i s Harrym Potterem. Skoro vždy si prý dokáže najít kavárnu, kde si sedne stranou a nerušeně pracuje. Tak doufejme, že jí to půjde pěkně od ruky a budeme si moct brzy přečíst její další dílo.
_________________________________________________________________________________
31.1.2008- Český překlad Harryho Pottera a relikvie smrti je už v prodejnách!!! O půlnoci začal prodej sedmé knihy. Nejvíce se slavilo v Praze. V Domu knihy Kanzelsberger byla uvítací akce zahájena již v 10 hodin odpoledne a v 19 hodin začal hlavní program. Celý dům se snažil navodit atmosféru Příčné ulice. Probíhali vědomostní soutěže na téma Harryho Pottera a bylo pozváno i několik osobností jako například překladatel Pavel Medek nebo i dabéři Rona a Hermiony. Nechybělo ani představení profesionálního kouzelníka. V České republice ale neprobíhali tak velké oslavy jako v jiných zemí. K půlnočnímu prodeji se mimo jiné vyjádřil i spolumajitel Paláce knih Luxor Jiří Jirásek. Řekl, že tomu chyběla euforie, energie. Většina lidí už děj znala a šli jako beránci na porážku. Mě osobně jeho vyjádření nijak nezarazilo. Myslím si, že Češi to celkově mají v sobě, že zkrátka moc věcí tak neprožívají jako lidé v jiných zemí. Je to škoda. Chybí tomu pak to pravé kouzlo.
 
Kniha vyšla v nákladu asi 200 000 kusů. V pražském knihkupectví Kanzelsberger se prý těsně po půlnoci prodalo asi 1000 výtisků. Slyšel jsem, že kniha je opět skvěle přeložená a bohatá čeština Pavla Medka dokazuje, že stálo za to si na překlad počkat déle než se původně očekávalo. Doporučená cena knihy je 549 Kč a narozdíl od vydání šestého dílu už zde nejsou (ke smůle fanoušků) tak velké slevy. Většinou jsou slevy hlavně na internetu, ale když ke slevě připočtete peníze za poštovné a balné o moc levněji vás to stejně nevyjde, ale i tak něco ušetříte. Každopádně si všichni určitě sedmičku kupte.
 
Jinak, co se týče spoilerů, stále je to tu bezpečné (mimo návštěvní knihu nebo-li Velkou síň). Texty nebudou označovány spoilery až za několik měsíců. Budu vás včas informovat. Prozatím tady stále žádné spoilerové informace nebudou. Jinak diskutujte o Harym Potterovi ve Velké síni, ať tam několik názorů přibyde. Je to tam poněkud prázdné. Kdyby se opět objevila nějaká významná novinka ze světa Harryho Pottera, budu vás tu informovat, takže tyto stránky pochopitelně budou fungovat dál. Harry ještě neskončil !!! Čekají nás ještě 2 filmy =).
_________________________________________________________________________________
26.1.2008- Český překlad posledního Harryho Pottera nebude v hypermarketech!!! Nakladatelství Albatros se rozhodlo, že Harryho Pottera a relikvie smrti nedodá na pulty hypermarketů. Vysvětlení je jednoduché. Většina hypermarketů není standardním přímým prodejcem Albatrosu a nemá s ním uzavřeny dlouhodobé distribuční smlouvy na kompletní produkci. Naproto tomu specializovaná knihkupectví a knižní internetové a zásilkové služby jsou stálým hlavním distribučním kanálem jeho knih. Zejména, když vyšel šestý Harry Potter, hypermarkety se předháněly, kdo nasadí nižší cenu, která se místy pohybovala více než o 100 korun pod doporučenou cenou a běžná knihkupectví, kde se tak nezlevňovalo, přišla o spoustu zákazníků. Nyní tomu tak ale díky ráznému kroku Albatrosu nebude. Kniha se do hypermarketů dostane totiž nejdříve až 1. března 2008 a to už ji většina fanoušků bude mít koupenou z běžného knihkupectví nebo přes internet.
_________________________________________________________________________________
16.1.2008 - Objednejte si knihu Harry Potter a relikvie smrti na internetu!!! Už nějaký ten čas máte možnost si výhodně objednat na stránce seznam.cz/harrypotter sedmý a poslední díl Harryho Pottera. Doporučená cena knihy je 549 Kč. Pokud si ale knihu objednáte na již zmíněné stránce, bude vás stát jen 544 Kč ( i s poštovným a balným) a k tomu dostanete dárek zdarma (PC hru Gumboy). Kniha vám přijde nejdéle v den vydání, tedy 31.1.2008. Těšte se !!! Jak příběh dopadne? Ubráníli jste se před spoilery? Ať už ano nebo ne, určitě si nenechte ujít příležitost koupit si český překlad Pavla Medka. Už jen 14 dní !!!
_________________________________________________________________________________
29.11.2007- Známe datum vydání sedmého dílu Harryho Pottera v češtině!!! Dlouho očekávaná kniha s českým názvem Harry Potter a relikvie smrti vyjde až příští rok a ne před Vánoci, jak mnozí fanoušci doufali. Přesné datum vydání stanovilo nakladatelství Albatros na 31. ledna 2008, jednu minutu po půlnoci. Podle ředitele Albatrosu Michala Krejčího bude kniha dobrým dárkem pro děti za školní vysvědčení. Kniha bude mít celkem 632 stran a její doporučená cena bude 549 Kč (cena je vyšší díky zvýšenému DPH a také díky celkovému rozsahu). To, že kniha vyjde až v lednu zapřičinila podle Krejčího dlouhá licenční jednání s autorčinou londýnskou agenturou. Pavel Medek měl totiž knihu přeloženou už na konci října a všechny redakční práce již byly také hotové. Kniha bude vytištěna na ekologicky certifikovaném papíře. Nakladatelství Albatros na tom spolupracovalo přímo s organizací Greenpeace. Jinak nakladatelství Albatros jedná s J.K.Rowlingovou o její návštěvě České republiky při uvedení české verze posledního Harryho Pottera na trh. Doufejme, že se to podaří.
Nakonec bych chtěl zdůraznit pro fanoušky Harryho Pottera i lepší stránku pozdního vydání. Při čekání napětí roste a čím déle u nás knihu vydají, tím déle pro nás celý příběh skončí a to bude také smutné se s Harrym rozloučit. Takže v tom je i pozitivum. Zatím si zkraťte čas přečtením přechozích dílů. Já například čtu od začátku celou sérii a rozhodně to není nuda a pěkně se mi to na sedmičku napojí. Vřele doporučuji si před sedmičkou přečíst alespoň šestku, ale to už je na vás =).
_________________________________________________________________________________
28.11.2007- Dnes vychází DVD Harry Potter a Fénixův řád!!! Jsou to už čtyři měsíce, co byl film uveden do českých kin a dnes konečně vychází i DVD. Celké balení obsahuje dva disky. Na jednom je film ve widescreen verzi a na druhém jsou bonusy. Doporučená cena je 499 Kč. Znáte to ale, doporučená cena je často vyšší než ve spoustě obchodech. Zkrátka, kdo prodá nejvíc Potterů. Například v supermarketech Tesco stojí 399 Kč. Kdo DVD chce, ať nezahálí. Jen přece se jedná o Harryho a za toho ty peníze stojí :o).
_________________________________________________________________________________
10.10.2007- J.K.Rowling už nebude psát fantasy!!! V rozhovoru, který byl uveřejněn v německém časopisu Der Spiegel, Joanne potvrdila, že už nenapíše žádnou fantasy literaturu podobnou Harrymu Potterovi. Momentálně autorka Harryho Pottera pracuje na knížce pro děti. V rozhovoru uvedla i jeden spoiler ze sedmé knihy o HP. Já sám jsem se na něj nepodíval, tak nevím, do jaké míry je pro vás zajímavý. Pokud vás zajímá, přečtěte si celý článek po kliknutí na tento odkaz , kde se naleznete na potterweb.cz .
_________________________________________________________________________________
23.9.2007- Novinky z jiných stránek odteď k vidění i na těchto stránkách!!! Dnes jsem na tento web přidal důležitou novinku. Využil jsem jednu ze služeb blueboard a to RSSSBoard. Pomocí této služby budete moci z těchto stránek z hlavní strany vidět, jaké jsou nejaktuálnější novinky na velkých českých potterwebech a to konkrétně na potterweb.cz a potterharry.net. Stačí, když na hlavní straně popojedete trochu dolů, kde se vpravo tento RSSSBoard skrývá. Na těchto stránkách ale budou RSSSBoardy dva. Kromě již zmíněného bude další přímo v této části stránek vpravo. Tento RSSBoard vám umožní prohlédnout si nejaktuálnější novinky v angličtině, prozatím jen z jedné z největších potterovských stránek v angličtině veritaserum.com. Samozřejmě jinak tato sekce pojede stále stejně. Budou zde zaznamenány opravdu ty nejdůležitější novinky pro ty, co potterovský svět denně nesledují.
________________________________________________________________________________
6.9.2007-Nejoblíbenější kniha ze série HP?!!! Poslední dobou sem moc novinek nepřibývá. Pravdou je, že když zabruslím na potterovské stránky, tak se ani nějak závratné novinky nedějí. Ne, že by se vůbec žádné neděly, ale jak už víte na tyto stránky vkládám zpravidla novinky, které jsou v potterovském světě zásadní - jako vydání knih, filmů, ale i jiné informace. Vlastně novinky jsou na těchto stránkách hlavně pro ty, co nesledují potterovský svět téměř každý den. Naše velké české potterovské weby potterweb.cz a potterharry.net mají na svých stránkách spoustu novinek, ale ti co HP svět nesledují pravidelně, tak jim některé zásadní novinky mohou uniknout. Od toho je tu tato část stránek, kde jsou hlavně zásadní novinky a protože jich tolik není, stačí když přijdete jenou za čas a budete v obraze.
 
Abych alespoň dnes něco přidal, tak jsem vybral zajímavý článek z potterweb.cz a to jak si stojí knihy ze série podle internetového hlasování MSN Entertainment. Nevím, kolik lidí hlasovalo, ale myslím, že ne tak hodně, abychom z toho vyvozovali nějaké závěry, ale je zajímavé vědět, jak si knihy vedou podle lidí, kteří hlasovali. Tak tedy:
 
1. HP a Relikvie smrti - 37%
2. HP a vězeň z Azkabanu - 15%
3. HP a Ohnivý pohár - 11%
4. HP a Kámen mudrců - 11%
5. HP a Fénixův řád - 10%
6. HP a princ dvojí krve - 10%
7. HP a Tajemná komnata - 4%
 
Na těchto stránkách se také objeví anketa o oblíbenosti jednotlivých knih, takže budete moct vědět, jak si knihy vedou mezi návštěvníky těchto stránek. Anketu sem ale asi pravděpodobně vložím až u nás vyjde český překlad knihy 7. Jinak nevím, jak je hlasování přesné, ale všimnul jsem si, že když vyjde nová HP kniha, většinou je oblíbenější než ostatní, po několika letech už ale obsazuje své místo třeba i pod starší knihou, takže možná kdyby někdo udělal tento průzkum po dvou letech u stejných lidí, tak by se třeba pořadí změnilo. Když knihu totiž čtete poprvé jste z ní většinou nadšeni a zařadíte ji na 1. místo, protože vaše nadšení je čerstvé, ale až to ,,poprvé" opadne a zařadíte si ji mezi starší knihy, tak třeba až déle zjistíte, že máte raději nějakou jinou. Proto možná bude jakékoliv hlasování přesnější až uplyne nějaký ten čas po vydání sedmé knihy a už se nebude mluvit především o Deathly Hallows (Relikvie smrti - kniha 7), ale o celé sérii.
 
Jinak napjatě očekávám oznámení přesného termínu vydání HP7. Až budu něco vědět, ihned se zde v novinkách ozvu.
________________________________________________________________________________
11.8.2007- Stránky věnující se překladu HP7 uzavřeny!!! Amatérské překlady HP7 do češtiny byly staženy z internetu. Ve Francii to bylo ještě tvrdší. Na potterweb.cz je o tom dost dobrý článek plný odkazů, které ho rozšiřují, proto vám sem nebudu víc psát a klikněte si sem na odkaz, kde se vše dozvíte.
________________________________________________________________________________
30.7.2007- Neoficiální překlad Harryho Pottera 7!!! Dlouho jsem přemýšlel, jestli vám sem mám hodit i odkaz na neoficiální překlad Harryho Pottera. Abyste byli informovaní, tak vám je sem dám. NEZAPOMEŇTE, JE TO NEOFICIÁLNÍ PŘEKLAD SEDMÉ KNIHY HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI, TAKŽE SE SAMOZŘEJMĚ JEDNÁ O SPOILER!!! Dobře si rozmyslete, jestli na ty odkazy kliknete. Na této stránce naleznete český překlad a na této stránce překlad slovenský . Momentálně je na české stránce přeloženo 13 kapitol a na slovenské 2 kapitoly. Každý den přibývají další.
________________________________________________________________________________
29.7.2007- Pracovní název sedmé knihy HP v češtině + období českého vydání!!! 23.7. už Pavel Medek prozradil předběžný název Deathly Hallows v češtině. Kniha se bude pravděpodobně jmenovat Harry Potter a Relikvie smrti. Název je zatím pracovní, může se kdykoliv změnit. Spousta z vás si možná říká, co je to relikvie? Význam tohoto slova najdete ve slovníku cizích slov např. zde nebo podrobněji na wikipedii zde.
 
Jinak, co se týče vydání knihy Harry Potter 7 v češtině, nakladatelství plánuje knihu vydat koncem roku 2007 nebo na počátku roku 2008. Pan Medek by dokázal knihu pravděpodobně přeložit dřív, ale co jsem tak četl na několika potterovských i nepotterovských webech, hrají v tom i roli ekonomické důvody - pro Albatros je možná výhodnější vydat knihu až po Vánocích, aby před Vánoci lidé nakupovali jiné knihy, když si Pottera stejně koupí. Na internetu se dokonce podepisuje i jakási petice proti tomuto kroku, ale podle mě stejně nakladatelství rozhodně samo. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Tady je ještě odkaz na prohlášení Albatrosu o vydání knihy v češtině.
________________________________________________________________________________
21.7.2007, 13:35 - J.K.Rowling reading from Harry Potter and the Deathly Hallows!!! Včera jsem vás informoval o čtení úryvku z HP7 živě. Bohužel odkaz nefungoval, tak se vám velmi omlouvám. Celé video ze čtení autorky Harryho Pottera Joanne K. Rowlingové přesně o půlnoci londýnského času v Natural History Museum v Londýně naleznete na tomto odkazu. Tedy na stránkách bloomsbury.com. Je to tedy pro zdatné angličtináře, ale i pro všechny, co chtějí nakouknout na atmosféru minulé noci. Užijte si pohled na půlnoční čtení Harryho Pottera and the Deathly Hallows.
________________________________________________________________________________
20.7.2007, 23:23 -Čtení úryvku z HP7 živě!!! Přesně o půlnoci londýnského času (1:00 času v ČR) bude J.K.Rowling stejně jako při minulém vydání HP předčítat úryvek z knihy. Tentokrát ale bude možno vše sledovat na internetu přes webkamery na stránkách bloomsbury.com. Podle mých informací by se přesně na tomto odkaze mělo video v 00:50 našeho času (21.7.) a ve 23:50 londýnského času objevit. Pokud to tak náhodou nebude, zkuste najít více informací z hlavní strany bloomsbury.com ________________________________________________________________________________
20.7.2007, 22:00 - Harry Potter 7 se blíží !!! Už za 3 hodiny vychází poslední díl ságy HP. Všude na světě lidé šílí. Např. v Londýně lidé už několik hodin předem čekají před knihkupectvími. Spousta z nich přijela z cizích zemí (např. až z Austrálie). Je zde i spousta lidí v hábitech a s knížkami (předešlými díly) v rukou. Ve Velké Británii fanoušky neodradil ani déšť. Harryho Pottera jsou teď plné televize, noviny i internet na celém světě. Sedmého Harryho střeží jak mohou. Na bezpečnostní systém proti tomu, aby si knihu nikdo nepřečetl před vydáním bylo vydáno 15 milionů eur (asi 450 milionů korun). Knihy byly do knihkupectvích dováženy v paletách vybavených poplašným systémem, auta zase vybaveny satelitním sledovacím systémem, které sledovaly, aby se auto neodchýlilo od vytyčené trasy. Prý se nakonec ale nepodařilo vše uchránit a něco bylo ukradeno a HP7 už údajně koluje na internetu. Fanoušky varuji, aby byli ostražití a dávali pozor na spoilery.
_________________________________________________________________________________
10.7.2007-David Yates bude režisér šestého dílu HP!!! Již 21. června na oficiální konferenci v Londýně bylo potvrzeno, že film Harry Potter a princ dvojí krve bude režírovat opět David Yates. V jednom rozhovoru uvedl, že má podobné myšlenky jako Chris Columbus (režisér prvních dvou dílů). Ten také při natáčení prvního dílu už v duchu připravoval díl druhý. Podobně Yates při natáčení pátého dílu už v duchu připravoval šestku. Říká, že šestka bude na pětku pěkně navazovat. Myslím tedy, že hodně záleží na úspěchu pětky, protože jaká bude pětka, taková bude i šestka; podobně jako u jedničky a u dvojky. Jinak premiéra Harryho Pottera a prince dvojí krve by údajně měla být 21. listopadu 2008. V českých kinech by se měl film objevit 27. listopadu 2008.
_________________________________________________________________________________
9.7.2007- Premiéra filmu Harry Potter a Fénixův řád!!! Protože jsou často zmatky a data premiér se v poslední době často měnila, nyní vám těsně před premiérami upřesním některá data. V českých kinech bude premiéra 19. 7. 2007. Film bude samozřejmě uveden s českým dabingem. Je to tedy stejné jako když jsem to uvedl před několika měsíci. Změna se týká např. USA, Velké Británie a Slovenska. V USA bude premiéra už 11. 7. , ve Velké Británii a na Slovensku to bude 12. 7. Pokud se chcete podívat na premiéry v dalších zemí, dám vám sem odkaz na část stránky veritaserum.com, kde je najdete. Tady to je.
________________________________________________________________________________
27.4.2007- Další 2 trailery k filmu HP a Fénixův řád!!! Po první ochutnávce, o které jsem vás informoval na začátku prosince, přicházejí 2 další trailery. Najdete je zde a zde. Užijte si to.
________________________________________________________________________________
30.3.2007- Už víme, jak bude vypadat obálka knihy Harry Potter and the Deathly Hallows!!! 28. března nakladatelství Scholastic a Bloomsbury oficiálně uveřejnili obálky poslední knihy ze série o Harry Potterovi. Nakladatelství Bloomsbury také oznámilo, že anglická verze bude mít 608 stran (což je v porovnání s americkou verzí o dost méně).
 
Tady vám přináším odkazy na obálky anglické a americké verze:
 
Anglická verze pro děti
Anglická verze pro dospělé
Americká verze
Americká verze - celá předloha
 
Nakladatelství Albatros prozatím vždy přebíralo americkou verzi, tak se předpokládá, že to tak bude i pro tentokrát. Určitě vyjádřete váš názor na obálky ve Velké síni. Já osobně jsem netrpělivě čekal na americkou obálku (právě proto, že předpokládám, že by velmi podobná měla být i česká) a jsem docela zklamán. Nelíbí se mi oranžová barva a přijde mi taková nemastná neslaná např. oproti pětce a šestce, které byly velmi atraktivní. To je ale jen můj názor a vy jste tu od toho, abyste ve Velké síni vyjádřili zase ten svůj =).
________________________________________________________________________________
24.3.2007-Hlavní trojka bude hrát i v HP6 a HP7!!! V poslední době se vyrojilo spoustu pochybností o účinkování všech tří hlavních herců v HP6 a HP7. Nejvíce pochybností se objevilo kolem účinkování v posledních dvou filmech Emmy Watson, představitelky Hermiony. Teď už to víme jistě. Warner Bros potvrdil, že Daniel Radcliffe (u toho to bylo jisté už déle) v roli Harryho, Rupert Grint v roli Rona i Emma Watson v roli Hermiony zůstanou i v posledních dvou filmech Harry Potter a princ dvojí krve a Harry Potter and the Deathly Hallows. Takže všichni fanoušci, radujte se !!!_________________________________________________________________________________
20.3.2007- Známe počet stran amerického vydání Deathly Hallows!!! Dlouho očekávaná informace, počet stran sedmého dílu HP je znám. Americké nakladatelství Scholastic dnes oznámilo, že Harry Potter and the Deathly Hallows bude mít 784 stran. Možná by jsme se mohli v nejbližší době dozvědět i pravděpodobné datum vydání sedmičky v Česku. Uvidíme, jak pan Medek zhodnotí počet stran a potřebnou dobu na překlad.
_________________________________________________________________________________
13.3.2007- Rozhovor s překladatelem Harryho, Pavlem Medkem!!! 11.3. se na stránkách aktualne.cz objevil zajímavý rozhovor s Pavlem Medkem. Určitě si ho přečtěte. Tudy se tam dostanete zkratkou =).
_________________________________________________________________________________
2.3.2007- Daniel Radcliffe bude hrát Harryho i v šestce a sedmičce!!! Podle stránek the-leaky-cauldron.org bude Dan hrát postavu Harryho i v posledních dvou filmových zpracování. Dokonce už je prý i podepsaná smlouva na poslední dva filmy s WB. A co Rupert a Emma? Tak o těch ještě žádné informace nemám. Doufejme, že nám zůstane celá hlavní trojka (no, co si budeme povídat, nejlepší by bylo, aby zůstali všichni herci a hlavně, aby nám někdo neumřel jako třeba pan Harris po druhém díle). Jinak diskuse je na nějaký čas i na úvodní stránce. Tak pište, pište, pište. Ať se to trochu rozpohybuje.
_________________________________________________________________________________
6.2.2007- Harry Potter and the Deathly Hallows má JKR nejraději!!! Dnes Joanne na svých oficiálních stránkách aktualizovala svůj deník. Prozradila v něm, že její nejoblíbenější potterovskou knihou je právě sedmý (závěrečný) díl. Také v něm píše, že i po vydání sedmičky budou moct fanoušci neustále spekulovat a diskutovat na různých diskuzích. Doufejme ale, že hlavní zápletka bude vyřešena a že na nás Jo nepřipravila otevřený konec. Tím by asi šokovala spoustu fanoušků. A musíme uznat, že JKR nakonec udělá téměř vše jinak než se očekává.
_________________________________________________________________________________
3.2.2007- Poslední díl Harryho Pottera byl dokončen 11. ledna 2007!!! J.K.Rowling dokončila sedmý díl HP v hotelu Balmoral v Edinburghu 11. ledna. Na jednu antickou sochu v pokoji 652 napsala: "J.K.Rowling dokončila psaní Harryho Pottera and Deathly Hallows v tomto pokoji (652) 11.ledna 2007. Fotku se vzkazem od J.K.Rowling najdete zde . Co vy na to? Podělte se o vaše názory v naší diskusi.
_________________________________________________________________________________
2.2.2007- Známe datum vydání HP 7 v anglicky mluvících zemí!!! J.K.Rowling včera 1. února na svých stránkách oficiálně oznámila datum vydání sedmého dílu. Bude to 21. července 2007. V tento den vyjde poslední kniha, která uzavře velkolepou ságu sedmi knih o Harry Potterovi. A kdy bude oficiální český překlad? To se zatím neví, ale nakladatelství Albatros oznámilo, že se bude snažit vydat knihu do Vánoc. I překladatel Pavel Medek bude mít na překlad podle Albatrosu více času než v letech předchozích, protože se už překladům věnuje jako hlavní samostatné činnosti.
_________________________________________________________________________________
26.12.2006- Rowlingová fanouškům dala dárek k Vánocům v podobě názvu HP7!!! Na stránkách jkrowling.com byly otevřeny většinou zavřené dveře, které se otevírají při zvláštních příležitostech. Před pár dny jste v ní po úspěšném vykonáním hry šibenice mohli najít název sedmého dílu HP. Jak se tedy bude jmenovat (v angličtině)? Bude to Harry Potter and the Deathly Hallows. Tento název má mnoho variant na přeložení do češtiny a určitě to bude těžké správně přeložit. Ani rodilí mluvčí si nejsou jisti, co autorka chce názvem prozradit. Je to rozhodně ten nejzajímavější a určitě bude i hodně spekulovaný název Harryho Pottera. V češtině by se dalo mimo jiné přeložit jako HP a smrtelná posvědcení nebo HP a osudové uctívání. Jsou to ale jen dvě z mnoha možností. Co říkáte na název sedmého dílu? Líbí se vám nebo ne? Jak byste ho přeložili? Napište svůj názor do zdejší diskuse.
_________________________________________________________________________________
2.12. 2006- Trailer k filmu Harry Potter a Fénixův řád!!! Konečně se všichni dočkali prvního traileru k HP5. Hodnocení nechám na vás. Jestli se vám líbí nebo ne můžete napsat do zdejší diskuse. Mně osobně trochu zklamal, ale podle diskusí na internetu jsou z něj lidé nadšení. Já jsem zastáncem tvorby Chrisa Columbuse, to znamená, že filmově mi vždy bude nejbližší filmové zpracování jedničky a dvojky. Trojka a čtyřka pro mě bylo zklamáním. Především ve trojce absolutní nedodržení okolí Bradavic (např. Hagridova bouda se zázrakem přemístila z kopce dolů). Toto je ale na delší diskusi. Je možné, že o tom jednou napíšu článek. Tady si prohlédněte trailer k Fénixovu řádu. Na stránce toho najdete i víc. Jen si chvíli počkejte na první zobrazení. Nejprve se objeví kouř a potom...něco.....a zanedlouho i trailer. Příjemné podívání =).
_________________________________________________________________________________
27.8.2006- Premiéra HP a Fénixův řád v českých kinech!!! Dnes jsem si na potterwebu.cz přečetl, kdy bude údajně premiéra HP5 v českých kinech. Potterweb tuto informaci nalezl na CSFD.cz . HP5 by tedy v českých a slovenských kinech měl mít premiéru 19.7.2007, tedy 6 dní po premiéře v USA a Velké Británii (13.7.2007). Tak se těšte :o).
________________________________________________________________________________
9. 8. 2006- J.K.Rowling prozradila další informace o sedmé knize!!! Od této chvíle bude na těchto stránkách fungovat další odkaz, kde budu shromažďovat informace o sedmičce. Ale pozor! Budu vybírat jen takové menší spoilery. To znamená, že až sedmičku vydají, tak tu žádná velká informace o ději nebude, protože já sám se chci nechat překvapit a počkám si na český překlad. Abyste ale nebyli ochuzeni, budu vás odkazovat na stránky, kde jsem na spoilery narazil. To je ale zatím daleko. Přesto i na malé informace udělám raději zvláštní odkaz a záleží na vás, jestli se podíváte. Tady ten odkaz je a ode dneška ho můžete nalézt i v hlavním menu.
_________________________________________________________________________________
25. 7. 2006- J.K.Rowling prozradila důležité informace ohledně sedmé knihy HP!!! J.K.Rowling řekla, že udělala pár úprav v poslední kapitole sedmého dílu, kterou měla napsanou už v roce 1990. Vybrala dvě postavy, které v posledním díle zemřou! Sama Jo řekla: " Poslední kapitola je velmi tajná a mírně jsem ji změnila. Jedna postava dostane milost, ale řekla jsem, že zemřou dvě, takže to mám v úmyslu. " Když byla vyzvána, aby byla konkrétnější. dodala: " Ne, to nemohu dopustit, protože, nechci dostávat nějaké nenávistné e-maily, nebo něco podobného. " Poté řekla: " Nikdy se nebudu snažit zabít Harryho, před koncem sedmé knihy, protože jsem vždycky plánovala sedmou knihu a také jsem chtěla, aby tam Harry došel. Zmíněné postavy hodlám zabít, protože již nemohou být pokračováním, takže to skončí i se mnou.... "
_________________________________________________________________________________
28. 5. 2006- J.K.Rowling už ví, jak se bude jmenovat sedmý díl HP!!! Fanoušci, kteří v této době napsali J.K. Rowlingové musí mít obrovskou radost! Autorka se totiž v dopise zmiňuje, že se už rozhodla, jak se bude jmenovat sedmý díl ! J.K. Rowlingová napsala: "Sedmá kniha: Nemohu vám zatím říct její název ale už ho konečně znám. Mohlo by se tak jmenovat hodně věcí." 
Určitě jste stejně napjatí jako já. J.K.Rowling moc dobře ví, proč název sedmého dílu ještě neřekla. Jen, ať jsme ještě napjatí :o).
_________________________________________________________________________________
27. 5. 2006- Pokud se zajímáte o aféru klecových lůžek ve které se velkou měrou angažovala také J.K. Rowlingová a byli jste stejně jako já pro jejich zrušení, můžete se radovat! Od 1. ledna 2007 by už ústavy sociální péče totiž neměly používat klecová a síťová lůžka. Vyplývá to ze zákona o sociálních službách, ve kterém už lůžka nejsou uvedena mezi omezujícími prostředky. Po semináři v Senátu to potvrdil Martin Žárský z ministerstva práce a sociálních věcí. Čtěte dále!
 
Podle ředitele Ústavu sociální péče Tuchořice Pavola Dvorského překvapil výklad zákona i některé zástupce ústavů.

Zákaz si vyžádá více nákladů
Dvorský upozornil na to, že k zákonu, který už v březnu podepsal prezident, ministerstvo dosud nevydalo prováděcí vyhlášku. Vydá ji zřejmě až v září. Zrušení síťových a klecových lůžek si také asi vyžádá víc peněz a personálu. V ústavu, který Dvorský spravuje, klecová lůžka nepoužívají. Zařízením, která je využívají, mohou podle odhadů vzrůst roční náklady o statisíce korun. "Budou muset vybudovat místnosti, potřebovat budou také peníze na asistenty a jejich vyškolení," řekl Dvorský. Zákon jako celek však vítá. "Cesta do budoucna je jasná - osobní asistence v kombinaci s léky. S tím se ale zatím budeme těžce vypořádávat," řekl ředitel Ústavu sociální péče ve Slatiňanech na Chrudimsku Miroslav Kubín. Podotkl, že budou zřejmě muset zřídit pro určité klienty jednolůžkové pokoje, což někteří těžce snášejí. Ostatní se budou muset naopak sestěhovat, čímž se jim sníží komfort.

Mnohde už síťová lůžka zrušili
Vedoucí odboru sociálních věcí Pardubického kraje Danuše Fomiczewová uvedla, že v několika zařízeních, například v Domově důchodců v Rychmburku, již tato lůžka zrušili. "Snažíme se apelovat na ředitele, aby našli způsoby, jak klienty zvládnout i bez jejich používání. Někdy se to daří individuálním přístupem, někdy musí být klienti převezeni do psychiatrické léčebny," dodala. Personál se také učí povoleným metodám chvatových úchopů. Náměstek středočeského hejtmana pro oblast sociálních věcí Josef Vacek řekl, že podle odborníků jsou tato lůžka v určitých situacích prospěšná. V ústavech sociální péče ve Středočeském kraji se nyní používá pět síťových a jedno klecové lůžko; kraj jejich odstranění plánuje do konce roku. "Měli jsme jich 40, postupně jsme počet snížili," dodal Vacek. Kraje i ústavy se shodují na tom, že odstranění síťových a klecových lůžek stojí v cestě nedostatek peněz na mzdy personálu. "Ideální by bylo, kdyby na jednoho klienta připadal jeden zaměstnanec," uvedla Fomiczewová. Kubín poukázal na situaci v Británii, kde se o jednoho chovance starají tři ošetřovatelé. Za síťová a klecová lůžka kritizovala Českou republiku řada nevládních organizací. Nejznámnější odpůrkyní klecí je britská spisovatelka Joanne K. Rowlingová. Právě autorka světového bestselleru o kouzelníkovi Harrym Potterovi diskusi o používání lůžek v Česku rozpoutala. Česko je podle Střediska pro práva lidí s mentálním postižením jedinou evropskou zemí, která je v ústavech sociální péče stále používá. V roce 2004 zde bylo celkem 654 lůžek se sítí či mříží, od té doby se ale jejich počet snížil. Kromě ústavů sociální péče využívají klecových lůžek i v psychiatrických léčebnách, těch se však nový zákon netýká.
________________________________________________________________________________
19.12.2005- Dnes oficiálně vychází u nás v České republice dlouho očekávaný šestý díl Harryho Pottera s názvem Harry Potter a princ dvojí krve. Ve většině knihkupectví a hlavně hypermarketech byl ale k dostání už o několik dní dříve. Samo nakladatelství Albatros doručilo knihu někde i o 2 týdny dříve (např.: v některých královéhradeckých základních školách). Nejdéle byla doručena s týdením předstihem. Tuto výhodu měli ale jen členové klubu mladých čtenářů (tento klub tvořený nakladatelstvím Albatros má šanci si objednat spoustu knih za levnější cenu a mnohdy i s malým dárkem, většinou se využívá na základních školách). Nakladatelství ale asi nijak nenapadne prodejce, kteří nedodrželi datum oficiciálního vydání. A že jich je hodně. Doporučená cena nové knížky je 450 Kč. Tímto se řadíme mezi 3 země na světě, které neprodávají šestý díl za více peněz než za díl pátý. Jen tak pro zajímavost asi největší sleva,kterou jsem alespoň zatím zaznamenal je 299 Kč v knihkupectví Fraus v Plzni. Dále za 309 Kč v hypermarketu Tesco a v Globusu. Protože bydlím v Hradci Králové, tak bych chtěl uvést ještě cenu jednoho z nejoblíbenějších hypermarketů v HK a to Carrefouru. Tam činí cena 339 Kč. Všem přeju, aby si pěkně početli a užili si to, což u takové perfektně napsané knížky nebude problém :o). __________________________________________________________________________________
 
 2.12.2005- Dne 1.12. 2005 se v našich kinech poprvé objevil film Harry Potter a Ohnivý pohár. Nevím, jak je to v jiných městech a kinech, ale v Hradci Králové odvysílalo tento skvělý film multikino Cinestar v den premiéry celkem osmkrát. Uvidíme,jak film bude úspěšný (není ani pochyb o tom, že bude hodně úspěšný), ale momentálně jsou přeplněné sály a vyprodané vstupenky :o). Tady máte odkaz na multikina Cinestar v ČR a tam najdete aktuální program vysílání Harryho Pottera a Ohnivého poháru. __________________________________________________________________________________
 
 18.9.2005-Dne 14.9. nakladatelství Albatros konečně prozradilo definitivní vydání Harryho Pottera a Prince dvojí krve v České republice.Dlouho očekávaný šestý díl Harryho Pottera vyjde v ČR 19.12.2005. Nakladatelství tak vyhovělo fanouškům Harryho Pottera a knihu vydá ještě před Vánocemi. Předběžná cena knihy je 450 Kč. Angličtí fanoušci tvrdí,že kniha je smutnější než ta předchozí,ale velmi povedená a J.K.Rowlingová opět nezklamala a naopak překvapila spoutmi neočekávanými zvraty. __________________________________________________________________________________
 
 24.7.2005- ,,Českého vydání Harryho Pottera6 bychom se mohli dočkat už kolem Vánoc."uvedl překladatel šestého dílu HP Pavel Medek. Konečné rozhodnutí závisí ale na nakladatelství Albatros, které knihy vydává. Ve většině neanglicky mluvících zemí se HP začne prodávat kolem listopadu. Nejvíce se snaží Itálie,která knihu uvede již v září. Zatím největší zpoždění má Španělsko,které knihu začne prodávat až v březnu. __________________________________________________________________________________
 16.7.2005-Dnes vyšel šestý díl Harryho Pottera s názvem Harry Potter a Princ dvojí krve v anglicky mluvících zemích. J.K.Rowlingová přečetla přesně po půlnoci ze dne 15. na 16.7. úryvky ze své nové knihy na Edinburghském hradu. Těsně před tím se i přes všechna bezpečnostní opatření už na internetu objevil spoiler o úmrtí v nové HP knize. Kdo zemře vám nebudu prozrazovat. Pokud to chcete vědět, podívejte se například na www.harrypotter.czNovinky ze světa HP v angličtině:
 
BlueBoard.cz


Vzkazy